Domov pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, p.o.

Zaměstnaní klienti

Náš Domov ctí právo každého člověka na práci.

Tuto možnost mají i naši klienti. Poskytujeme jim podporu v realizaci tohoto práva formou možnosti uzavřít s Domovem pracovní poměr. Naše směrnice o zaměstnávání klientů stanoví podmínky práce, za jakých Domov zaměstnává klienty, od určení hranice mezi prací mimo a v režimu pracovního práva, výběru pracoviště, výběru klientů, pracovně právních vztahů, odměňování klientů, až po práva a povinnosti Domova a klientů, vyplývajících z takového pracovně - právního vztahu.

Na úseku prádelny, kuchyně, úklidu a venkovního areálu Domova pracuje v současné době celkem 4 klienti, z toho 3 klienti na prac. smlouvu a na dohodu 1 klient.

Někteří klienti vzhledem ke stupni postižení a zdravotnímu omezení /např. astma, ekzémy, alergie apod. / nebyli uznáni schopnými práce na smlouvu či dohodu, ale pracovat chtějí, chviličku u práce vydrží a baví je to. Z těchto důvodů jsme je letos ve spolupráci s úsekem domovů vytipovali a zavedli pro ně status tzv. motivační odměny. Znamená to prakticky, že i za drobnější, ale poctivě vykonanou práci, dostanou každý týden dohodnutou finanční částku. Pokud se jim do práce nechce či nemohou, dostanou poměrnou částku. Tímto krokem tak lze motivovat a odměnit vůli a píli i u klientů s relativně těžším typem postižení či poruchou chování, kde dohoda ani smlouva nepřicházejí v úvahu.

V letošním roce máme zapojeno na motivační odměny celkem 18 klientů.

Kontaktní informace

Adresa:

Domov pro osoby se zdravotním postižením
v Mariánské, příspěvková organizace

Jáchymov, část Mariánská č.p.161,
pošta Ostrov 363 01

IČ: 71175296
Email: 
domov.marianska@domov-marianska.cz
Vlčková Irma, Dis.
sociální pracovnice DOZP - 354 224 207, 730524749
Zuzana Vlčková, Dis
vedoucí DPS- 601 132 456
› všechny kontakty
Žádný příspěvek ...
Karlovarský kraj
© 2014 Domov pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, p.o. - Tvorba stránek Petr Peti